Galeria - KaHa-Art

Temat: Parapety, czy na pewno maja tyle wystawać...?
Anonimowy ma dużo racji.To dlatego właśnie zaleca sie instalowac grzejniki pod oknami i to w miarę możliwości szerokie jak okno, aby stanowily kurtynę cieplną i przeciwdziałały przykremu uczuciu zimna od okien.Oczywiście sam parapet, nawet jeśli trochę zakrywa grzejnik nie przeszkodzi cyrkulacji.Ale też faktem jest, że grzejnik schowany w niszy , cyrkulację będzie miał troche zakłóconą i będzie grzał ścianę Można wyklejać za grzejnikami folię aluminiową , to ograniczy straty.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=7781Temat: Dom Pod Modrzewiem - KOMENTARZE
Dziś przeglądałam Twój dziennik i jestem na Twoim etapie z 29.11 (zdjęcie z ocieplania poddasza). Jesteśmy już wykończeni psychicznie. Dziś się okazało, sufit w pewnych miejscach możemy obniżyć max o 15cm bo zaczynają się puszki elektryczne. Grzejniki pod oknami dachowymi też będziemy mieć. A będziecie mieć za grzejnikami folię izolacyjną (takie srebro)?
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=38758


Temat: Folia aluminiowa...
folia aluminiowa lub ekrany aluminiowe maja proste zadanie- odbierac cieplo od rurki z woda i zwiekszac pow grzewcza jednoczesnie wyrownujac temperature Odbierać ciepło z rurki... a niby beton otaczający rurkę to nie odbiera i nie zwiększa powierzchni grzewczej? Folia za grzejnikiem daje promile zysku energii, pod posadzką kompletnie nic. Tyle samo co zwykła folia. Jeśli ktoś twierdzi inaczej prosze o fizyczne uzasadnienie. Może się mylę? Chętnie zmienię zdanie, jeśli ktoś mi to wytłumaczy. Sebastian
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=15981